Ana Sayfa  Kurumsal  Kampanyalar Basından Referanslar Bayim Olur Musun S.S.S. İletişim-Hizmet NoktalarıAna Menü
Çalışma Resimleri

UZMAN GÖRÜŞLERİ - Ev Tozu Akarları Nedir ?

EV TOZU AKARI (MITE)

Ev tozlarının miktarı evin yerine, bulunduğu yerin iklimine, deniz seviyesinden yüksekliğine vs. göre büyük oranda değişir.Evden eve (bir çiftlik evi ile apartman dairesi aynı değildir) veya bir evin farklı odalarında da değişkenlik gösterebilir(banyo ile yatak odası bir değildir).Fakat değişmeyen bir şey vardır ki ev tozları bir alerjilere yol açan alerjen deposudur.Ev tozları içinde allerjiye sebep olan etken olan mite (akar) dediğimiz ev tozu böceğidir.

Akarlar, mite'lar küçük örümcek benzeri canlılardır ve gözle görülemezler. Ortalama 0.3 mm. uzunluğundadırlar. Ev tozları içinde yaşayan ve solunum yolu alerjisine neden olan iki önemli akar türü vardır. Dermatophagoides pteronysinnus ve Dermatophagoides farinea bunların latince adlarıdır. Akarlar insanların deri döküntüleri ile beslenirler. Başlıca yatak içinde (yatak,yastık vs.) yaşarlar, çünkü deri döküntülerinin en çok bulunduğu yer buralarıdır. Depo, silo gibi yerlerde de yoğun olarak bulunurlar. Akarların dışkılarıda alerjiktir. Yataklardan alınan bir gram tozda 2000 ile 15000 arasında akar bulunabilir. Ev tozu akarları; allerji, astım ve rinit, nadirende konjonktiviteye yol açabilir. Yakınmalar özellikle uykudan uyanınca başlar. Belirtiler yıl boyu sürer ancak sonbahar ve kışın kötüleşme gösterebilir.

Akarlar ve sebeb olduğu rahatsızlıklardan kurtulmanın yolu öncelikle KORUNMAKTAN geçer. Potema Korunmaya yönelik teknoloji ve ürünler içerir. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerimizi arayınız.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Potema temizleme yatak nasıl temizlenir halı nasıl temizlenir koltuk nasıl temizlenir ev temizliği yatak temizliğikoltuk temizliği halı temizliği hijyen sprey hijyenik temizlik yatak hijyeni halı hijyeni koltuk hijyeni antibakteriyel sprey
astım alerji allerjik allerjik rinit alerji testi ev tozu akarı mite maytbakteri mikrop küf böcek geniz akıntısıotel hastane yurt işmerkezi temizliğicami halılarını yıkamamalı cami halı temizliği koltukları yıkamamalı yatakları yıkamamalı antibakteriyel kuru temizlik kuru temizleme antialerjik horst veith frank veith sultanahmet camisüleymaniye cami selimiye cami rixosmaxxroyal susesi sueno cornelia gloria istanbul antalya

2017 © potema.com.tr - Yonca Sistem

Kullanıcı Adı Şifre