Ana Sayfa S.S.S. İletişim-Hizmet Noktaları Bayi Olur Musun - Franchise Referanslar BasındanAna Menü
Çalışma Resimleri

UZMAN GÖRÜŞLERİ - BAŞARAN ULUSOY (Eski Tursab Başkanı)YATAK HİJYENİ Turizmin “olmazsa olmaz” Koşuludur

“Hijyen” Sağlıklı, sürdürülebilir turizm temel şartıdır. Tabi gıda ve yatak hijyeni, başarılı bir turizmin en başta gelen “olmazsa olmaz” koşuludur.

Dar ve orta gelir gruplarının oluşturduğu kitle turizminin hızla gelişmeye başladığı tarihlerden itibaren on yıllarca “temiz yatak, asgari konfor, deniz, güneş, kum” turistin aradığı asgari şartları belirten bir tür slogan oldu. Tüketicinin ileri derecede bilinçlendiği, beklentilerinin yükseldiği bugün, artık “temiz yatak” şartı yeterli olmuyor. Çünkü temizlik görece bir kavramdır. Artık sağlık ve konfor yönünden aranması gereken asgari şart tıbbi anlamda hijyen prensiplerine, kurallarına uygunluktur.

Burada insan sağlığı açısından yaşamsal önem taşıyan enfeksiyon hastalıkları dermatolojik hastalıklar, alerji ve parazit riskleri gibi konulardaki söz hakkını uzmanlara bırakmamızın daha uygun olacağını düşünüyorum Turizm profesyonelleri olarak söyleyebileceğimiz, gereken her alanda olduğu gibi, turizmin temel ihtiyaçlarından biri olan yatak konusunda da, hijyen şartlarının en iyi ve mümkünse ideale yakın bir mükemmeliyetle sağlanmasıdır. Bu bağlamda yatak hijyeninin sağlanmasındaki modern teknik ve yöntemler kuşkusuz önem taşımaktadır. Hijyen koşullarının sağlanması bilgi, bilinçlenme, bilimsel araç ve yöntemlerin kullanılması meselesidir.

Saygılarımla

Başaran ULUSOY-Başkan

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ (TÜRSAB)

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Potema temizleme yatak nasıl temizlenir halı nasıl temizlenir koltuk nasıl temizlenir ev temizliği yatak temizliğikoltuk temizliği halı temizliği hijyen sprey hijyenik temizlik yatak hijyeni halı hijyeni koltuk hijyeni antibakteriyel sprey
astım alerji allerjik allerjik rinit alerji testi ev tozu akarı mite mayt bakteri mikrop küf böcek geniz akıntısıotel hastane yurt işmerkezi temizliği cami halılarını yıkamamalı cami halı temizliği koltukları yıkamamalı yatakları yıkamamalı antibakteriyel kuru temizlik kuru temizleme antialerjik horst veith frank veith sultanahmet camisüleymaniye cami selimiye cami rixos maxxroyal susesi sueno cornelia gloria istanbul antalya

2019 © potema.com.tr - Yonca Sistem - İzinsiz Kopyalama Yapılamaz

Kullanıcı Adı Şifre